Sterowniki wtrysku gazu, listwy wtryskowe oraz reduktory, to najbardziej popularne produkty używane przy montażu instalacji gazowych w samochodzie. Wyposażenie pojazdu w instalacje gazowe LPG nie ingeruje w zasadę działania silnika. Benzyna zostaje zastąpiona alternatywnym paliwem – mieszanką gazową. Paliwo gazowe podawane jest w postaci lotnej i wprowadzone do komory spalania (cylindra) w postaci mieszanki, poprzez zawory ssące. Miejsce, w którym następuje podanie mieszanki uzależnione jest od rodzaju silnika i uwarunkowane jest jego zaawansowaniem technologicznym.

1. Sterowniki wtrysku gazu.

Nowoczesna bardzo zaawansowana technologicznie konstrukcja elektroniczna, daje możliwość współpracy z najbardziej wymagającymi sterownikami benzyny. Steruje wtryskiem gazu na podstawie sekwencyjnego lub niesekwencyjnego wtrysku benzyny.

Najważniejsze zalety oferowanych sterowników:

  • płynna i bezpieczna jazda,
  • możliwość montażu w samochodach z silnikami o liczbie cylindrów od 1 do 8, w tym turbo i HEMI,
  • spełniają rygorystyczne normy emisji spalin Euro 5,
  • łatwy montaż i obsługa systemu kalibracyjnego,
  • mapa graficzna 3D,
  • osiągi pojazdów wyposażonych w elektronikę STAG są niemal identyczne jak na benzynie.

2.Listwa wtryskowa

Listwa wtryskowa jest urządzeniem przeznaczonym do precyzyjnego dawkowania gazu LPG/CNG w fazie lotnej do cylindrów silnika. Stosowane przez AC S.A. listwy wtryskowe: Valtek, Valtek typ 34, Rail Apache, Magic Jet.

3. Reduktor

Reduktor przeznaczony jest do samochodowej instalacji sekwencyjnego wtrysku gazu.
Zalety reduktora AC R01: nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, małe gabaryty – łatwy montaż, obrotowe króćce przyłączeniowe, stabilne parametry pracy, płynna regulacja ciśnienia roboczego.